Radosť študovať

Stránka je momentálne neaktuálna a na jej aktualizácii sa momentálne pracuje :) 

pre prístup k študijným materiálom použite link https://radost.ynet.sk


Radosť študovať je to úložisko študijných materiálov, ktoré majú študentom jednotlivých fakúlt pomôcť pri ich štúdiu na vysokej škole. Celá radosť je spoločný projekt všetkých členov Ynetu, čo znamená, že každý môže prispieť tým čo má a spraviť iným študentom radosť.

Príklady materiálov, ktoré môžte nájsť alebo pridávať na radosť:

  • Poznámky z prednášok a cvičení
  • Prípravné testy a otázky pre precvičenie učiva
  • Zhrnutia učiva - ťaháky
  • a rôzne iné :-)

Pripojenie cez web

stačí dať do prehliadača https://radost.ynet.sk a prihlásiť sa cez webové rozhranie prihlasovacími údajmi ako sú na portal.ynet.sk

Pripojenie cez webdav:

Link na pripojenie cez webDav:

https://radost.ynet.sk/remote.php/webdav/

Návod ako sa pripojiť:

Pripojenie cez samba protokol

Radosť nájdete ako zdieľaný priečinok na serveri radost, čiže ak máme Windows, do políčka pre adresu napíšeme "\\radost", prípadne "\\radost.ynet.sk", ako na obrázku nižšie:

V prípade linuxu je potrebné sa pripojiť na server zadaním "smb://radost.ynet.sk"

Radost

Chcem sa dostať na materiály aj z domu ale nejde sa mi pripojiť

Prístup na server radosť je obmedzený na rozsah siete STUBA, preto  sa z domu na tento server priamo nedostanete.
Je tu avšak možnosť využiť STUBA VPN a takto sa k materiálom na radosti dostať. 


<<OLD>>

Ako funguje radosť?

Radosť je rozdelená na niekoľko priečinkov. Sú to priečinky pre jednotlivé fakulty, kde sú uložené už zaradené materiály podľa príslušnosti k jednotlivým predmetom na fakulte. Do týchto priečinkov nie je možné zapisovať, ani z nich materiály mazať. V týchto priečinkoch nájdete väčšinu študijných materiálov. Ďalej je to špeciálny priečinok _incoming_, kde má každý člen Ynetu právo zapisovať, čiže vkladať nové materiály. Je potrebné materiály nejako vhodne pomenovať a v priečinku _incoming_ ich zaradiť k fakulte a predmetu kde patria. Následne do súboru co_je_nove.txt je potrebné zapísať, kam ste co pridali.

Ako môžem pomocť?

Neustále hľadáme správcov radosti pre jednotlivé fakulty. Ich úlohou je presúvať materiály z incomingu do ich trvalého úložiska v priečinkoch jednotlivých fakúlt, preto má na radosti aj vačšie práva ako bežný používateľ. Zároveň človek ktorý na danej fakulte študuje vie najlepšie posúdiť, relevantnosť a aktuálnosť materiálov, ktoré ľudia pridávajú. Ak by ste mali záujem nám s týmto pomôcť a získať nejaké výhody za túto pomoc, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2016 | Ynet
design by musho