Informácie o výpadkoch

 • Plánovaný výpadok pripojenia na ŠD Mladosť 8.12.2016

  Vo štvrtok 8.12.2016 v čase od 18:00 do cca 19:00 bude z dôvodu doplnenia zdroja do hlavného switcha na ŠD Mladosť plánovaný výpadok pripojenia do internetu a siete Ynet. Ospravedlňujeme sa za spôsobene nepríjemnosti.

   
 • Plánovaný krátkodobý výpadok pripojenia na ŠD Mladosť a ŠD Jura Hronca 22.11.2016

  V utorok 22.11.2016 prebehne plánovaný krátkodobý výpadok z dôvodu reštartu optického switcha na nasledovných internátoch:

  • pre ŠD Mladosť v čase medzi medzi 17-18 na cca 5 min
  • pre ŠD Jura Hronca v čase medzi 19-20 na cca 5 min
  Ospravedlňujeme sa za spôsobene problémy a ďakujeme za pochopenie.
   

Vyhľadávanie

Internet v lete

Naša sieť prechádza začiatkom prázdnin na letný režim - testovaciu prevádzku. To znamená, že pripojenie do Internetu aj všetky služby sú počas mesiacov júl a august ZADARMO pre všetkých registrovaných členov.

Čo to znamená pre členov:

Sieť je počas prázdnin v testovacej prevádzke, takže môže dôjsť k výpadkom, ale väčšinou funguje všetko ako obvykle. Členské poplatky sa počas mesiacov júl a august neuhrádzajú, takže nie je nutné ani pozastavovať členstvo v združení na tieto dva mesiace. V prípade, že sa preubytujete na inú izbu na prádzniny, tak je treba túto zmenu oznámiť adminovi, najlepší spôsob je emailom. Pri emailovej komunikácií je potrebné uviesť Vaše UID, login a celé meno pre účely overenia a identifikácie. 

Noví členovia

Aby mohli využívat služby OZ Ynet aj ostatní návštevnici - študenti ubytovaní na internátoch, je nutná ich registrácia. Bližšie o registrácií TU. Podmienkou registrácie je, že musíte byt študentom. Nie je nutné byt študentom iba z BA alebo STU. Treba sa preukázať ISICkom alebo indexom. Kedže sa počas leta  členské poplatky neuhrádzajú, je potrebné v takomto prípade, zaplatiť iba registračný poplatok 10 EUR. To bude celková suma na mesiace júl a august.

Odporúčame využiť predregistráciu TU. Zoznam administrátorov a registrátorov nájdete na stránke a na nástenke na vrátnici blokov C/D. 

Študenti programu ERASMUS

Neregistrujú sa, využívajú internet pomocou WiFi - EDUROAM.

Na začiatku prázdnin poprosíme o strpenie, dochádza k preubytovavaniu aj mnohých administrátorov, takže ich nemusíte nájsť na svojich izbách.

Prechod na letný režim

Na začiatku prádznin sa vykonáva bezpečnostné opatrenie, pri ktorom sa zmažú naučené porty. Môže sa stať, že zaznamenáte max 1 hodinový výpadok. Tento výpadok je dopredu oznámený na stránke http://www.ynet.sk/ a na https://www.facebook.com/ozynet.

Návod ako postupovať:

 1. Ak ste mali/budete mať počas učenia zapnutý PC pravdepodobne výpadok ani nezaregistrujete.
 2. Ak ste mali PC vypnutý a po zapnutí nemáte konektivitu pripojte PC do siete (káblom) a počkajte do najbližšej celej hodiny. Následne by mala byt vaša konektivita obnovená. Ak zaregistrujete problémy aj po dodržaní tohto postupu, kontaktujte prosím vášho administrátora.

Želáme pekné leto ;-)

Copyright © 2016 | Ynet
design by musho