Informácie o výpadkoch

 • Plánovaný výpadok pripojenia na ŠD Mladosť 8.12.2016

  Vo štvrtok 8.12.2016 v čase od 18:00 do cca 19:00 bude z dôvodu doplnenia zdroja do hlavného switcha na ŠD Mladosť plánovaný výpadok pripojenia do internetu a siete Ynet. Ospravedlňujeme sa za spôsobene nepríjemnosti.

   
 • Plánovaný krátkodobý výpadok pripojenia na ŠD Mladosť a ŠD Jura Hronca 22.11.2016

  V utorok 22.11.2016 prebehne plánovaný krátkodobý výpadok z dôvodu reštartu optického switcha na nasledovných internátoch:

  • pre ŠD Mladosť v čase medzi medzi 17-18 na cca 5 min
  • pre ŠD Jura Hronca v čase medzi 19-20 na cca 5 min
  Ospravedlňujeme sa za spôsobene problémy a ďakujeme za pochopenie.
   

Vyhľadávanie

Ako sa stať členom OZ Ynet

V tomto článku sa dozvieme potrebné informácie o procese registrácie do občianskeho združenia Ynet a povieme si aj niečo o postupe zapojenia nového člena.

Presne definovanie členstva v Občianskom združení Ynet je v stanovách v článku 3. Konkrétne body 5) a 6):

5) Uchádzač o členstvo spĺňajúci podmienky pre nadobudnutie riadneho členstva písomným vyplnením registračného formulára schváleného predsedníctvom a súhlasom so stanovami združenia ako aj s ostatnými predpismi združenia nadobúda členstvo v združení, a to jeho doručením poverenej osobe pre registráciu, ak predsedníctvo v lehote 10 dní od doručenia registračného formulára uchádzačovi neoznámi, že členstvo nenadobúda.

6) Členstvo vzniká dňom registrácie, pričom uchádzač je povinný zaplatiť zápisné a členský príspevok do 5 dní od doručenia registračného formulára poverenej osobe pre registráciu, čo je nutnou podmienkou vzniku riadneho členstva.

Čo je potrebné k registrácii

 • občiansky preukaz (v prípade zahraničných študentov cestovný pas)
 • platný preukaz študenta vysokej školy (nie ubytovací preukaz)
 • MAC adresa počítača pevného pripojenia (Ethernet pripojenie) (návod pre zistenie MAC adresy)

Proces registrácie a zapojenia člena

Proces zapojenia člena začína jeho registráciou do združenia. Aby sa mohol člen stať plnohodnotným členom, je nutné uhradiť zápisné a členský príspevok. Tieto finančné prostriedky nejdú do vreciek členov realizačného tímu, ale sú použité na budovanie a zlepšovanie lokálnej počítačovej siete, t.j nákup aktívnych zariadení, kabeláže, hardwaru a ďalšieho potrebného zariadenia.

Predregistrácia online

Na https://portal.ynet.sk/preregistration beží predregistračný systém, ktorý slúži na uľahčenie a urýchlenie procesu registrácie. Neslúži ako plnohodnotná náhrada registrácie u registrátora. Papierový registračný formulár budete musieť pri registrácii každopádne vypísať, musí byť na ňom totiž váš podpis. Pri registrácii si taktiež volíte heslo na prístup k mailovej schránke. Predregistrácia uľahčuje registrátorovi vloženie nového člena do systému a urýchľuje registračný proces.

Ak máte možnosť, určite ho pred návštevou registrátora využite.

Kedy a kde sa zaregistrovať

Do OZ Ynet sa môžte zaregistrovať u ktoréhokoľvek registrátora. Tu nájdete aktuálny zoznam registrátorov.

V závislosti od inštrukcií registrátora budete možno potrebovať vyhľadať lokálneho administrátora a v spolupráci s ním doriešiť fyzické pripojenie (kábel, koncovka, IP). Tu nájdete zoznam administrátorov.

Registračné formuláre

Tu si môžete stiahnuť registračné formuláre pre jednotlivé internáty, ktoré je potrebné pri registrácií vyplniť. Každý uchádzač o členstvo do OZ Ynet dostáva registračný formulár na vyplnenie pri registrácií. Ak chcete tento proces urýchliť a vyplniť ho ešte pred samotnou registráciou tak si ho tu môžete stiahnuť. Prosíme ale o nevypisovanie polí UID, Login, Meno PC.

Registračný formulár musí byť vytlačený obojstranne!

Na záver

Po zaregistrovaní Vám bude pridelené vlastné UID číslo. Toto číslo použijete pri vypĺňaní úhrady ako variabilný symbol, preto je nutné uchovať si registračný formulár, na ktorom je napísané. Ak ste ho zabudli, je možné ho zistiť na adrese https://platby.ynet.sk.

Dúfame, že tento dokument vám poskytol všetky potrebné informácie ohľadne registrácie. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte nás mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Dôležité!

Všetci títo ľudia, ktorí registrujú nových členov to robia dobrovoľne, na úkor svojho voľného času. Ak sa stane, že sa prídete zaregistrovať a daný človek tam nie je, prosím berte ohľad na to, že máme školské povinnosti, záujmy, hobby, priateľky... Navyše, mnohí sa angažujú okrem registrácie aj v ďalších veciach v Ynete. Berte to prosím na vedomie pri komunikácii a riešení akýchkoľvek problémov s registrátormi, tak ako aj s adminmi a členmi realizačného tímu. Ďakujeme.

Copyright © 2016 | Ynet
design by musho