Informácie o výpadkoch

 • Plánovaný výpadok pripojenia na ŠD Mladosť 8.12.2016

  Vo štvrtok 8.12.2016 v čase od 18:00 do cca 19:00 bude z dôvodu doplnenia zdroja do hlavného switcha na ŠD Mladosť plánovaný výpadok pripojenia do internetu a siete Ynet. Ospravedlňujeme sa za spôsobene nepríjemnosti.

   
 • Plánovaný krátkodobý výpadok pripojenia na ŠD Mladosť a ŠD Jura Hronca 22.11.2016

  V utorok 22.11.2016 prebehne plánovaný krátkodobý výpadok z dôvodu reštartu optického switcha na nasledovných internátoch:

  • pre ŠD Mladosť v čase medzi medzi 17-18 na cca 5 min
  • pre ŠD Jura Hronca v čase medzi 19-20 na cca 5 min
  Ospravedlňujeme sa za spôsobene problémy a ďakujeme za pochopenie.
   

Vyhľadávanie

Nastavenia poštových klientov pre Ynet mail

V tomto článku máte stručne popísané základné nastavenia potrebné pre nastavenia mailového klienta, ktoré stačia používateľovi, ktorý už mailový klient nastavoval. Oveľa podrobnejšie obrázkové návody pre jednotlivé aplikácie nájdete, keď kliknete na jeden z týchto odkazov: 

Všeobecné nastavenia

Ak používate iný klient, ako vyššie spomínané, tak tu sú základné údaje, ktoré potrebujete pre nastavenia prijímania a odsielania mailov pre tonto klient.

Prijímanie mailov

Ku svojím mailom sa môžete dostať (aj zvonka siete) pomocou protokolov POP3s a IMAPs. Základné údaje:

server: cronus.ynet.sk (incomming aj outgoing)
port: 995 pre POP3, 993 pre IMAP
používať SSL

Odosielanie mailov

Maily môžte odosielať prostredníctvom nášho SMTP servera. Základné údaje:

server: cronus.ynet.sk
port: 465
používať SSL
používať overenie
 

Certifikát

Certifikát si môžete stiahnuť a nainštalovať podľa návodu na stránke z adresy Certifikát. Hodí sa na to, aby vám mail klient (najmä Outlook) pri každom prihlásení na mail server nevyhadzoval okno s hláškou o certifikáte. Podmienkou je tiež nastavenie adresy servera mail.ynet.sk.

Mailové aliasy

Okrem mailovej adresy Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. sa vygenerujú aj dva mailové aliasy, alternatívne mailové adresy, pričom všetky tri ukazujú na tú istú emailovú schránku.

Napríklad: Zaregistroval som sa ako Arnošt Kábel, login: akabel, Adresa: Nová Pálená 123, ...
Náš Arnošt bude mať mailovú adresu " Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. ", ktorú môže používať. Avšak zároveň sa mu vygenerujú mailové aliasy " Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. " a " Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. ", čo znamená, že ak niekto pošle mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , tak vlastne príde na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . To isté platí aj pre Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

V aliasoch sa neberú do úvahy diaritické znaky, Mariška Mäkčeňodĺžnová je Mariska Makcodlznova :-)

Kedy môžu nastať problémy?

Menšie komplikácie môžu nastať, ak sa Arnoštov brat Ferdiš rozhodne, že sa tiež stane členom Ynetu.
Zaregistruje sa ako Ferdiš Kábel, login: ferdiscable, Nová Pálená 123, ...
Náš Ferdis bude mať mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. A mali by sa mu vygenerovať aliasy Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. a Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Avšak pretože sa jeho brat registroval skôr a alias Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. je už priradený jemu, Ferdišovi Káblovi sa už tento alias nevygeneruje. Avšak Ferdis môže v pohode používať Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. (ak predpokladáme, že pred ním nebol iný Ferdis Kabel). Najrýchlejší spôsob ako si otestovať funkčnosť aliasu je skúsiť naň poslať nejaký mail. Ak príde, je to ok. Ak nie, môžete spoľahlivo používať primárny mail login@ynet.sk, ten duplicitný byť nemôže.

 
 
Copyright © 2016 | Ynet
design by musho