Informácie o výpadkoch

 • Plánovaný výpadok na Mladosti a čiastočné obmedzenie pripojenia na internet na ostatných internátoch 8.10.2016

  V sobotu 8.10.2016 v čase od 22:00 do cca 4:00 bude výpadok pripojenia do internetu na internáte Mladosť z dôvodu údržby. Zároveň dôjde k úplnému obmedzeniu ostatných sieťových služieb mimo siete Ynetu ako aj na ostatných internátoch (ŠD JH, DO, NB), pričom na ostatných internátoch dôjde aj k výpadku DHCP servera. Používatelia na ostatných internátoch (t.j. okrem Mladosti), ktorí sa pripoja do siete (zapnú počítač a pripoja sa na internet) pred začatím výpadku, by mali môcť pripojenie na internet využívať bez problémov počas celej doby výpadku. Ospravedlňujeme sa za spôsobene problémy a ďakujeme za pochopenie.

   
 • Plánovaný výpadok na Mladosti a čiastočné obmedzenie pripojenia na internet na ostatných internátoch 25.8.2016

  V piatok 25.8.2016 v čase od 9:00 do cca 12:00 bude výpadok pripojenia do internetu na internáte Mladosť z dôvodu z dôvodu prekládky optickej trasy FEI STU, kde je Ynet pripojený. Zároveň dôjde k úplne obmedzeniu ostatných sieťových služieb mimo siete Ynetu ako aj na ostatných internátoch (ŠD JH, DO, NB), pričom na ostatných internátoch dôjde aj k výpadku DHCP servera. Používatelia na ostatných internátoch (t.j. okrem Mladosti), ktorí sa pripoja do siete (zapnú počítač a pripoja sa na internet) pred začatím výpadku, by mali môcť pripojenie na internet využívať bez problémov počas celej doby výpadku. Ospravedlňujeme sa za spôsobene problémy nezapríčinené našou stranou a ďakujeme za pochopenie.

   

Vyhľadávanie

WiFi

WiFi Ynet

Sieť s názvom Ynet je určená pre všetkých členov OZ Ynet. Pripojiť sa môžete súčasne s jedným notebookom a jedným mobilným zariadením. Registrácia WiFi MAC adries tak ako to bolo v minulosti, už nie je potrebná.

Názov siete (SSID) je Ynet. Pre pripojenie so zariadením podporujúcim 802.11ac štandard môžete využiť sieť s názvom (SSID) Ynet (5G).

Návod ako sa pripojiť nájdete v sekcii Ako sa pripojiť.

Pokrytie

V súčasnosti je možné využiť testovaciu prevádzku nového WiFi riešenia v nasledovných lokalitách:

 • Mladosť - blok A3, A4, B1, B2, B3, B4, C1, C2, C3, C4, D1, D2, D3, D4 
 • Mladosť - y-zone (študovňa, y-base), Netlab
 • Bernolák - študovňa, B08, B09, B10; čiastočne aj na ostatných poschodiach bloku B

 

WiFi Eduroam

Eduroam je celosvetovo rozšírená Wi-Fi sieť, do ktorej sa môžeš pripojiť z ľubovoľného miesta na svete. Nezáleží na tom, či si na internáte, u kamaráta na susednom bloku, v škole alebo v zahraničnej krajine cez projekt ERASMUS. Jednoducho vyplníš prihlasovacie meno a heslo a je to!

Práve Ynet pokryl všetky internáty, na ktorých pôsobí, medzinárodnou Wi-Fi sieťou s názvom Eduroam. Každý študent, ktorý má prihlasovacie údaje na eduroam sa tak vie pripojiť a surfovať po nete.

Aby ste mohli využívať všetky výhody, ktoré vám Wi-fi sieť Eduroam ponúka, musíte zvládnuť prvotné nastavenia tejto siete. Samozrejme Ynet pre vás zhromaždil všetky potrebné informácie a vytvoril obrázkové návody, aby ste s týmito nastaveniami nemali žiadny problém. Všetky ďalšie potrebné informácie nájdete v sekcii  Ako sa pripojiť

Miesta pripojenia

 • ŠD Mladosť
 • ŠD Jura Hronca - Bernolák
 • ŠD Dobrovičova
 • ŠD Belojanis
Copyright © 2016 | Ynet
design by musho